News & Events


Class IA  (Mrs. Shalley)
Group 1                                                        Group 2
Ayush Bhagat                                                                Utkarsh
Parth Tiwari                                                                   Samanvi
Sanchita                                                                         Ravneet
Anaina                                                                             Anjal
Aradhya Sinha                                                             Kumkum

Class I B (Mrs. Harvinder)
Group 1                                                       Group 2
Anvi Sharma                                                                 Harjot
Nanleen Kaur                                                               Parambeer
Mannat                                                                          Swastik
Harneet                                                                         Ananya
Panpreet                                                                       Lovejot

Class  II A (Mrs. Jagriti)
Group 1                                                     Group 2
Nidhi                                                                             Adarsh
Aanya                                                                           Sneha
Anand Mohit                                                             Yogita
K.S.Divyagna                                                              Harnoor Kaur
Inderveer Singh                                                        Jaskirat Kaur

Class II B (Mrs. Payal)
Group 1                                                  Group 2
Richa                                                                         Vartika
Jaisleen                                                                     Ketan
Ravneet                                                                   Divyanshi
Jasikk                                                                        Arnav
Kavya                                                                      Aarushi

Class II C (Mrs. Suchita)
Group 1                                                 Group 2
Harsimran                                                              Pavani
Harjot                                                                      Yatharth
Japji                                                                           Advika
Loveleen                                                                 Mamta
Navkiran                                                                Ayansh

Class III A (Mrs. Sanchita)
Group 1                                                 Group 2
Aasma                                                                  Gurmanpreet
Avanija                                                                 Rajveer Singh kaler
ishan                                                                     Janvi
Chaitanya                                                           Abhay
Shubham                                                           Noorpreet

Class III B (Mrs. Jayeeta )
Group 1                                                Group 2
Japkirat                                                               Samreedhi
Vartika                                                                Sampreeti
Divyanshi                                                           Palak
                                                                              Kritika
                                                                              Akshyaa

Class IV A (  Mrs. Shruti / Mrs. Preeti )
Group 1                                              Group 2
Jasmeet Kaur                                                  Adrija Adhikary
Shagun                                                             Shaurya Yadav
Riya                                                                    Yugank Raj
Jasjot                                                                  Avneet Kaur
Harshdeep                                                      Chetanveer
Gungeet

Class IV B (  Mrs. Shruti / Mrs. Preeti )
Group 1                                              Group 2
Khusbu                                                               Arush Gupta
Kanika                                                                 Armaan
Navleen                                                              Aryan Verma
Nikhil Dola                                                         Arshnoor Singh
Naurav                                                                Aarnav Sharm

Class V A (  Mrs. Shruti / Mrs. Preeti )
Group 1                                              Group 2
Jobanjot singh                                                  Arshdeep Kuar
Anshdeep Singh                                              Ekampreet Kaur
Arshdeep Singh                                               Harleen Kaur
Manveer Singh                                                Ishmeet kaur
Ammar Akram                                                 Taqdirjot

Class V B (  Mrs. Shruti / Mrs. Preeti )
Group 1                                              Group 2
Simrandeep Kaur                                           Gurdip Singh
Avineer Kaur                                                     Ishmeet Singh
Priya Prajapati                                                  Bismandeep singh
Divyakshat Dubey                                           Shourya
Abhishek Kumar                                              Gurgurpal
Harshit Rathore

Class VI ( Mr. Satish )
Group 1                                               Group 2
Simran                                                                Gurleen Kaur
Aditi                                                                      Angel
Mehakpreet                                                      Arshpreet Kaur (A)
Sonia rajput                                                       Nadia
Preeti sharma                                                   Shagun

Class VII ( Mrs. Khosla )
Group 1                                          Group 2
Gaganjit Singh                                              Mehreen Kaur
Mriganshu                                                     Divjot Kaur
Dakshveer Singh                                         Kanika Chaoudhary
Jashanpreet Singh                                      Muskan
Nikhil Bajaj                                                   Gurleen Kaur

Class VIII ( Mrs. Rita)
Group 1    (1st)                            Group 2 ( 1st)           Group 3 ( 2nd)            
Pabhjot                                                      Vihan                               Eknoor
Romil                                                          Ayaan                              Jasnoor
Harman                                                     Ayush                              Bawneet
Taran                                                          Vansh                              Jaismine
                                                                      Ansh                                Mansi

Class IX ( Mrs. Shruti)
Group 1                                Group 2
Aditi Tangri                                     Jaskaran
Gursewak                                       Saurav
Agam                                                Rashan
Manchi                                             Lovepreet